Systemy - PMR
PMRKonwencjaTrankingTetraCANOPY

Łączność krótkiego zasięgu

 

            Łączność bezprzewodowa krótkiego zasięgu w oparciu o radiotelefony PMR umożliwia wymianę informacji między dwoma lub grupą (dowolnej ilości) radiotelefonów na jednym z ośmiu dostępnych kanałów simpleksowych. Grupy użytkowników ponadto mogą być dzielone na podgrupy, z których każda pracuje z innym kodem PL z listy 38 dostępnych.

 

          Taka forma łączności pożądana jest w wielu dziedzinach pracy zawodowej jak również w sporcie i rekreacji. Radiotelefony PMR są wręcz nieodzownym elementem wyposażenia pracowników firm ochrony, magazynierów, geodetów, operatorów sprzętu budowlanego, sprzątaczy, organizatorów imprez itp. Przydatne są również w pracy szkoleniowców (trenerów) w wielu dyscyplinach sportowych.

 

         Użytkowanie radiotelefonów w standardzie PMR posiadających deklarację zgodności nie pociąga za sobą żadnych opłat i nie wymaga rejestracji oraz zezwolenia. Regulacje prawne w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 6 sierpnia 2002. Dz.U.Nr.138 z 2002r. § 1.1. poz.2. Nasza oferta zawiera radiotelefony T5522, CLS446 i XTN446 spełniające powyższe wymogi.

 

       Należy mieć na uwadze, że występujące na polskim rynku radiotelefony FSR lub GMRS nie spełniają powyższych wymogów i nie należy ich mylić z radiotelefonami PMR.

 

       Zasięg połączeń między radiotelefonami PMR zależy od terenu w którym się znajdują. Producenci w kartach katalogowych radiotelefonów podają zasięg 3 km ale należy mieć na uwadze, że jest to maksymalny zasięg w terenie otwartym, który zmniejsza się w zależności od zabudowy czy też ukształtowania lub zadrzewienia terenu. W luźnej zabudowie (osiedle domków) może to być około 1 km do 2 km, ale już między blokami czy też na terenie fabryki lub hali będzie to około 500 metrów. Mając na uwadze, że liczba dostępnych kanałów jest ograniczona, mały zasięg pozwala na utworzenie większej liczby grup użytkowników w danym terenie bez wzajemnego zakłócania się. Dlatego też do radiotelefonu PMR nie można dołączać anteny samochodowej lub bazowej, która zwiększyłaby zasięg użyteczny, ale również doprowadziła do wzajemnego zakłócania się radiotelefonów ze znacznie większego obszaru.

 

     Użytkownikom potrzebującym większego zasięgu sugerujemy wystąpienie do właściwego URTiP o przydział samodzielnego kanału częstotliwości i uruchomienie systemu łączności konwencjonalnej.

 

 


 

PMR - Skrót od "Public Mobile Radio". Jest to europejski standard łączności bezprzewodowej w paśmie 446 MHz z mocą nadajnika 500 mW.

FSR - Skrót od "Family Radio Service". Amerykański standard łączności bezprzewodowej w paśmie 462 MHz, z mocą nadajnika 500 mW. UWAGA: używanie w Polsce jest bezprawne.

GMRS - Skrót od "General Mobile Radio Service". Amerykański standard łączności bezprzewodowej w paśmie 462 MHz, z mocą nadajnika do 5 W. UWAGA: używanie w Polsce jest bezprawne.

 

 Strona główna   eSklep   O firmie   Produkty   Usługi   Systemy   Zapytania   Kontakt   Map27


LEWEL Radiokomunikacja sc 09 - 410 Płock, ul. Boryszewska 32
tel. stacj. 24 367 4224, 24 367 6924, 24 367 6925, kom. 606 223958, kontaktlewel.pl
Copyright © 2007 FLASH STUDIO.